BAKAN SELÇUK'TAN BİNLERCE KİŞİYE KADRO MÜJDESİ!

Devlet korumasındaki 2 bin 183 kişi kamuya atanacak
09 Ekim 2019 11:12

YARIN İTİBARİYLE TERCİH YAPABİLECEKLER

Bakan Selçuk: Devlet korumasında yetişen 2 bin 183 gencimiz kamu kurumlarına yerleşebilmek için yarın itibarıyla tercih yapabilecek

Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk, "Devlet korumasında yetişen 2 bin 183 gencimiz 10 Ekim perşembe günü itibarıyla kamu kurumlarına yerleşebilmek için tercih yapabilecek." dedi.

10 EKİM'DE BAŞLIYOR

Zehra Zümrüt Selçuk, Bakanlığa bağlı yurtlarda büyüyen ve kamuda istihdam hakkı kazanan gençlerin tercih işlemlerinin 10 Ekim 2019 tarihinde başlayacağını, 21 Ekim 2019 tarihinde saat 23.59'a kadar devam edeceğini duyurdu.

Yerleştirme işlemleri için tercih kılavuzunun 10.10.2019 tarihinde perşembe günü Devlet Personel Başkanlığı resmi internet sitesinde yayınlanacağını belirten Bakan Selçuk, tercihlerin www.turkiye.gov.tr adresi üzerinden yapılabileceğini, atamaların ise kura yoluyla gerçekleşeceğini söyledi.

KADRO VE POZİSYON DAĞILIMI ŞÖYLE

Bakan Selçuk yerleştirme işlemlerinde;

---*Ortaöğretim düzeyinde 978,

---*Önlisans düzeyinde 140,

---*Lisans düzeyinde 133 ve

---*İlköğretim düzeyinde 932 kadro ve pozisyon olmak üzere toplam 2 bin 183 kadro pozisyona yerleştirme yapılacağını belirtti.

"Evlatlarımızı kamuda istihdam ederek ailemizi büyütmeye devam edeceğiz"

Bakan Selçuk, "Devlet korumasında büyüyen çocuklarımızın iş hayatına başlayarak ülkemizin kalkınması ve büyümesine katkı sağlaması son derece mutluluk verici. Evlatlarımızı kamuda istihdam ederek hayatlarını kolaylaştırmaya, umutlarını güçlendirmeye, ailemizi büyütmeye devam edeceğiz." dedi.

SGKREHBERİ

SENDİKA HABERLERİ SAYFASINI
YORUMUNUZU YAZIN ...
Farklı olanı seçin:
# # # # # #
aziz
ekpss yi kazananengelli çocuklarımızın kadroları nezaman verilecek sn aile bakanı belli bir tarih verin artık
cmlttn
Sitemizde küfür, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, yabancı karakter kullanılan ve suç teşkil eden yorumlar yayınlanmamaktadır. Yorumunuz yukarıdaki gerekçelerden herhangi biri nedeniyle yayınlanmamıştır.
Kit taşören
Bizim kadrolar ne zaman verilecek bakanımıza bi sorun söz verişte tutmamayı bunlarda gördük .