SON EKLENENLER

İşçiler 3 aydır ücretlerini alamıyor

Yapı marketleri zinciri Tekzen’de mart ayı ücretini de alamayan işçiler, yetkililerden bir açıklama gelmediğini söylüyor.
14 Mart 2023 15:34

Tekzen’de çalışan işçilerin ücretleri ocak ayından beri yatırılmıyor. Yapı marketleri zinciri Tekzen’de mart ayı ücretini de alamayan işçiler, yetkililerden bir açıklama gelmediğini söylüyor.

Edirne’nin Keşan ilçesinde bulunan Tekzen’de çalışan Mehmet Türksoy, 3 aydır ücretini alamayan işçilerden biri. Ücretlerini alamamalarına rağmen çalışmaya devam ettiklerini söyleyen Türksoy, Tekzen yöneticilerinin duruma dair bir açıklama yapmadığını anlattı. Türksoy, “Ocak ayında ücretlerimizin yarısı yattı. Şubat ve mart ayında tek kuruş ücret almadık. Yetkililere ulaşmaya çalıştık ancak bir dönüş yapılmadı. Mart başında da ücretlerimizi alamayınca iş yavaşlatmaya başladık buna rağmen bir açıklama yapılmış değil. Tüm Tekzen mağazalarında durumun böyle olduğunu biliyoruz. Bine yakın işçi üç aydır ücretlerini alamıyor” dedi.

Yetkililerden açıklama beklediklerini söyleyen Türksoy, “Haklarımızı almak istiyoruz. Ben buraya 11 sene emek verdim. 3 ay önce gönüllü çıkışlar yaşanmıştı. O çıkışlarda işçilerin hak ettiği tazminatları bile hâlâ ödememişler. Haklarımızın üzerine yatmalarına izin vermeyeceğiz. Haklarımızı almadan bir yere gitmiyoruz sonuna kadar mücadele edeceğiz” diye konuştu.

EVRENSEL

SENDİKA HABERLERİ SAYFASINI
YORUMUNUZU YAZIN ...
Farklı olanı seçin:
# # # # # #
SON EKLENEN HABERLER