SON HABERLER

KORONAVİRÜS KORKUSUNDAN İNTİHARA KALKIŞTI

Kütahya’da kendini odasına kilitleyip, ilaç içerek intihara kalkışan genç bir kadını, polis ve itfaiye ekipleri kapıyı kırıp, içeri girerek kurtardı. Kadın polise ilk ifadesinde, koronavirüsün kendisine ve ailesine bulaşmasından endişe ettiğini belirterek, 'Ne yaptığımı hatırlamıyorum, virüs haberleri psikolojimi bozdu' dedi.
25 Mart 2020 19:17

Kütahya'da annesi ve babasıyla birlikte oturan 29 yaşındaki H.G., kendini odasına kilitleyip, intihar edeceğini söyledi. Bunun üzerine yakınları polise haber verdi.

İhbar üzerine adrese polis, sağlık ve itfaiye ekipleri sevk edildi. Pencereye çıkan H.G. polisleri görünce odasında bulunan dizüstü bilgisayar ve yazıcı gibi elektronik eşyaların yanı sıra saksıları site bahçesine fırlattı.

İtfaiye ekipleri H.G.’nin atlama ihtimaline karşı pencerenin altına hava yastığı açıp, merdivenle 5’inci katın penceresine çıktı. Bu sırada polis ekipleri de daireye girerek odanın kapısı önünde genç kadını ikna etmeye çalıştı.

Pencerede itfaiye ekiplerini gören H.G. çok sayıda hap içerek intihara kalkıştı. İtfaiye ekiplerinin uyarısı üzerine polis, kapıyı kırarak içeri girdi. Bu sırada H.G. sinir krizi geçirerek bayıldı.

Sağlık ekiplerince ilk müdahalesi odasında yapılan H.G. ambulansla Kütahya Sağlık Bilimleri Üniversitesi Evliya Çelebi Eğitim ve Araştırma Hastanesi’ne kaldırıldı.

Midesi yıkanan ve sağlık durumunun iyi olduğu belirtilen H.G., ilk ifadesinde koronavirüs haberlerinin psikolojini bozduğunu söyledi. Virüsün kendisine ve ailesine bulaşmasından endişe ettiğini anlatan H.G., “Ne yaptığımı hatırlamıyorum, corona virüs haberleri psikolojimi bozdu” dedi.

DHA

SENDİKA HABERLERİ SAYFASINI
YORUMUNUZU YAZIN ...
Farklı olanı seçin:
# # # # # #