SON HABERLER

Sendikal polemik sertleşiyor

Memur-Sen ve Eğitim-Bir-Sen Genel Başkanı Ali Yalçın'ın Gazeteci Nagehan Alçı'nın öğretmenlerin pandemi döneminde yatmaya alıştıkları yönündeki yazısının ardından bir açıklama yaparak tepki göstermişti. Yalçın'ın, açıklamada Nagehan Alçı'nın ismini zikretmediği gerekçesiyle Türk Eğitim-Sen Genel Başkan Yardımcısı Mehmet Yaşar Şahin Doğan "Sözü söyleyen ve söylenen sözler belli iken ortaya konuşmak da nedir? Nagehan’dan mı çekindiniz, yoksa Rasim Ozan’dan mı ?" ifadelerini içeren bir twit attı. Şahindoğan'ın paylaşımına Eğitim-Bir-Sen Genel Başkan Yardımcısı Şükrü Kolukısa, "Bir gün olsun sendikacılık yapmadan; nobran üslubunuzla nefret yayarak, ideoloji pazarlayarak, kendi sığ sularınızda polemik arayarak, yetersizliğinizi de yaygara yaparak örttüğünüzü sanıyorsunuz. Yanılıyorsunuz ! Bakın bayım, bazen anlamıyorsunuz muhatabım sizsiniz!" ifadeleriyle tepki gösterdi.
12 Ocak 2021 11:20

Kolukısa kişisel twitter hesabından yaptığı açıklamada şu ifadelere yer verdi:

Yukardan bakınca “komik-sen” aşağıdan bakınca “trajik-sen” Bakın bayım, Biz polemiklerden ürettiğimiz illüzyonla değil, alnımızdaki terle yürüyoruz.

Bir gün olsun işverene cümle kurmadan, hatta kur yapmayı da elden bırakmadan, bir türlü kurtulamadığınız kompleksinizle en büyük sendikaya saldırarak önem devşirmeye çalışıyorsunuz. Sendikacılıkta bizim mihenk olduğumuzu siz de biliyorsunuz!

Bizim kişilere odaklı değil ilkelere dayalı tavrımızı ideoloji distribütörlüğü yapanlar, talimatla başkan atayanlar, kongresinde dayak atıp dayak yiyenler bilemez.

Bakanların makam araçlarında taşıdığı formlarla yetkiyi soldan/sağa alıp sonra da toplu görüşme masasında işverenden ekonomi masalı dinleyip kalkanlar, piyasaya sürdükleri sahte evraklarla eğitimcileri asla kandıramazlar.

Millet adına kritik dönemlerde adres kaydı bulunamayan, risk zamanı konjonktürel olmayı kar sayan, salgın süresince hiç bir yaraya merhem olmayanlar sadakat/samimiyet testinden sınıfta kalırlar. 15 Temmuz gecesi evinde oturup sonuç bekleyenler, bu söküğü ömür boyu dikemezler.

2010 Referandumunda emir aldığı parti ‘hayır’ dediği için kamu görevlilerine toplu sözleşme hakkı tanıyan yasaya hayır oyu verenler, yani emekçilerin pazarlık masasına bu yasaya hayır diyerek ihanet edenler, sendikacılık adına tek kelime edemezler.

Tarihleri boyunca insanların kişilik haklarına saygı duymamış, kendinden olmayan herkese hakaret etmiş olanlar, yeryüzünde hiç kimsenin hiçbir hakkını savunamazlar. Eğitimciler de bunu görüyor, böyle inanıyorlar.

Bir gün olsun sendikacılık yapmadan; nobran üslubunuzla nefret yayarak, ideoloji pazarlayarak, kendi sığ sularınızda polemik arayarak, yetersizliğinizi de yaygara yaparak örttüğünüzü sanıyorsunuz. Yanılıyorsunuz! Bakın bayım, bazen anlamıyorsunuz muhatabım sizsiniz!

SENDİKA BÜLTENİ

SENDİKA HABERLERİ SAYFASINI
YORUMUNUZU YAZIN ...
Farklı olanı seçin:
# # # # # #