SON EKLENENLER

AES: YASAL TEDBİRLERİN HAYATA GEÇMESİ İÇİN DAHA NE BEKİLYORSUNUZ!

Kocaeli Darıca İlçesinde bir okulda yaşanan olaya göre öğrenci velisi okula gelerek sınıf içerisinde öğretmenleri darp etti. Olaya tepki gösteren Anadolu Eğitim Sendikası ''Gerekli yasal tedbirler DERHAL hayata geçmelidir! İlgili olayda gerekli adli süreç başlatılmış, ilgili kişiler adliyeye sevk edilerek gözaltına alınmıştır. Ama bu kişiler elini kolunu sallayarak dışarı çıkmamalıdır.'' dedi.
28 Mayıs 2024 20:37

AES Tarafından yapılan açıklamada şu ifadelere yer verildi:

Kocaeli’nde aynı zamanda temsilcimiz olan öğretmenimiz şiddete maruz kaldı. Öğretmen dersteyken bir veli derse girerek şiddet uygulamış, hakaretler havada uçuşmuştur. Daha yakın zamanda İbrahim öğretmenimizi katledenlere karşı BİRLİKTE hareket etmiş ve ARTIK YETER demiştik.

Hala öğretmene, eğitim çalışanlarına şiddete karşı gerekli adımlar atılmamış ve yasal tedbirler alınmamıştır. Artık şiddete uğramak, yumruk yemek, canımızı vermek istemiyoruz!

Gerekli yasal tedbirler DERHAL hayata geçmelidir! İlgili olayda gerekli adli süreç başlatılmış, ilgili kişiler adliyeye sevk edilerek gözaltına alınmıştır. Ama bu kişiler elini kolunu sallayarak dışarı çıkmamalıdır.

Olayın yakından takipçisi olacağız.

Meslektaşlarımıza geçmiş olsun…

SENDİKA BÜLTENİ

SENDİKA HABERLERİ SAYFASINI
YORUMUNUZU YAZIN ...
Farklı olanı seçin:
# # # # # #
SON EKLENEN HABERLER