SON HABERLER

BÜRO MEMUR-SEN: Sınav Açılsın, Mağduriyetler Giderilsin

Büro Memur-Sen, iptal edilen Gelir İdaresi Özel Sınavı için Cumhurbaşkanlığı ile Hazine ve Maliye Bakanlığı’na resmi yazı gönderdi. Büro Memur-Sen sınavın açılarak mağduriyetlerin giderilmesini istedi.
06 Nisan 2021 20:51

Genel yetkili sendika Büro Memur-Sen’in verdiği mücadele sonucunda Hazine ve Maliye Bakanlığı, geçtiğimiz yıl Ekim ayında gelir uzmanlığı özel sınavının yapılacağını duyurmuştu.

Fakat kamu görevlilerinden yana durmayan sözde bir sendikanın açtığı dava üzerine, gelir uzmanlığı özel sınavı Gelir İdaresi Başkanlığı tarafından iptal edildi.

Bunun üzerine harekete geçen Büro Memur-Sen, sınavın tekrar açılarak mağduriyetlerinin giderilmesi için Cumhurbaşkanlığı ile Hazine ve Maliye Bakanlığı’na resmi yazı gönderdi.

Büro Memur-Sen yazısında, aylardır sınav için hazırlık yapan kamu görevlilerinin mağdur olduğunu ve bu mağduriyetin giderilmesi için acilen yeni bir düzenleme yapılmasını istedi.

Konuyla ilgili açıklamalarda bulunan Büro Memur-Sen Genel Başkanı Yusuf Yazgan, “Sınavın iptal edilmesine neden olan sözde sendikanın emek hırsızlığını bir kez daha gördük. Ancak biz kamu görevlilerimizin hakkını kimseye yedirmeyeceğiz, emeklerini zayi ettirmeyeceğiz. Konun takipçisi olacağımızdan kimsenin şüphesi olmasın. Tüm alanlarda girişimlerimize devam edecek, sınavın tekrar açılmasını sağlayacağız. Bugüne kadar olduğu gibi bundan sonra da kamu görevlilerimizin hakkını savunacağız.” dedi.

 

 

 

 

 

 

SENDİKA BÜLTENİ

SENDİKA HABERLERİ SAYFASINI
YORUMUNUZU YAZIN ...
Farklı olanı seçin:
# # # # # #