SON EKLENENLER

Kur’an Kursu Öğreticilerimiz de öğretmenlik haklarından yararlanmalı

Diyanet-Sen Çorum Şube’nin düzenlediği 24 Kasım Öğretmenler Günü programında konuşan Genel Başkan Ali Yıldız, fiili olarak öğretmenlik mesleğini icra eden Kur’an Kursu Öğreticilerinin de öğretmenlik haklarından yararlandırılması gerektiğini söyledi. 
28 Kasım 2023 17:00

Diyanet-Sen Genel Başkanı Ali Yıldızın katılımıyla gerçekleşen toplantıya Çorum Belediye Başkanı Dr. Halil İbrahim Aşgın, İl Müftü Yardımcısı Yıldız Üveyik, Şube Başkanı İsmail Şanal, şube yönetimi ve Kur’an kursu öğreticileri katıldı. 

Genel Başkan Ali Yıldız, “ Fedakar, cefakar öğretmenlerimizin Öğretmenler gününü kutluyorum. Fiili olarak öğretmenlik mesleğini icra eden Kur’an Kursu Öğreticilerimizin de öğretmenlik haklarından yararlanmasını istiyoruz. Bu vesile ile büyük fedakarlık ve özveri ile 4-6 yaş grubu ve Kur’an Kurslarımızda görev yapan   fedakar öğreticilerimizin öğretmenler gününü kutluyorum. Sorunlarının çözüldüğü, Kur’an Kursu Öğreticiliği mesleğinin itibarının artırıldığı ve hak ettiğimiz değerin verildiği bir öğretmenler günü kutlamak istiyoruz.” dedi. 

Diyanet-Sen olarak toplu sözleşme masasına bu konuyu yıllardır taşıdıklarının altını çizen Yıldız “Nitekim 7. Dönem hizmet kolu tekliflerimizde de “Kur’an Kursu Öğreticisi kadroları, öğretmen kadrosu yapılır ve öğretmenlerin sahip olduğu bütün haklardan faydalanmaları sağlanır.” Maddemizle bu teklifimizi hükümet yetkililerine bir kez daha ilettik. Bu teklifimiz gerçekleşinceye kadar kararlı mücadelemiz devam edecektir.” İfadelerine yer verdi. 

Toplantılarda toplu sözleşme süreci, din görevlilerinin gündemi ve sendikal çalışmalar konularına da değinen Genel Başkan Ali Yıldız, Filistin’de soykırım uygulayan İsrail’i lanetleyerek, Gazze’ye, Filistin’e selam göndererek başladı. Siyonist vahşetin, en şeytani muhayyileyi bile hayrete düşürecek boyutlara ulaştığına dikkat çeken Yalçın, “Her gün tonlarca bomba Gazzeli sivillerin üzerine atılıyor. Daracık bir alana hapsedilmiş iki buçuk milyon kişi en gelişmiş silahlarla katlediliyor. Gazze’de yüzyılın soykırımı yaşanıyor. Bizler bu zulme, soykırıma sessiz kalmadık, kalmayacağız; Filistin’i desteklemeye,  İsrail’i protestoya devam edeceğiz” şeklinde konuştu.

SENDİKA BÜLTENİ

SENDİKA HABERLERİ SAYFASINI
YORUMUNUZU YAZIN ...
Farklı olanı seçin:
# # # # # #
SON EKLENEN HABERLER