SON EKLENENLER

Mahkeme İlçe Müftüsünü Suçlu buldu.

Elini uzatmadığı gerekçesi ile müftülük personeline hakaret ve küfür eden ilçe müftüsünü mahkeme hakaret suçundan suçlu bularak hüküm verdi.
08 Şubat 2024 13:22

Konuya ilişkin Diyanet Sen Tarafından yapılan açıklamada şu ifadelere yer verildi:

Denizli Tavas İlçe Müftüsü, Kale ilçe Müftülüğü'ne ziyare gitmiş, dairede tesadüfen denk geldiği bir Din Görevlisinin elini sıkmak istemişti. Din Görevlisi ve aynı zamanda  Diyanet Sen üyesi olan S.Ö Tavas İlçe Müftüsü’nün Kale ilçe Müftülüğü'nde vekaleten görev yaptığı süreçte ki davranışları ve kişisel kırgınlığı dolayısıyla tepki olarak elini uzatmak istemiyor. Bunun neticesinde Tavas İlçe Müftüsü, Din görevlisi S.Ö’ye elini uzatmadığı gerekçesiyle şahitler huzurunda devlet memurunun vakarına yakışmayacak şekilde ağız dolusu hakaretler ve küfürler ediyor.

Bu olayın neticesinde hem mağdur/müşteki olan din görevlisi S.Ö’nün şikayeti, hem de sendikanın adli/idari girişimleri neticesinde kurum içi soruşturma açılmış lakin Müftü Bey'in bir Din görevlisine alenen küfür ettiği şahitler ile kesinlik kazanmış olmasına rağmen idari soruşturmanın neticesi gizlenmiş sendikamızca yapılan başvurulara da bir cümle ile cevap verilerek olayların üstü kapatılmaya çalışılmıştır.

Kurumumuzun Sağlayamadığı Adaleti Denizli Kale Asliye Ceza Mahkemesi Sağladı

Sendikamız Hukuk Müşavirliği tarafından verilen hukuki destek ve din görevlisi S.Ö’nün başvuruları sonucunda adli süreç başlamış olup Denizli Kale Asliye Ceza Mahkemesi tarafından Türk Ceza Kanununda düzenlenen hakaret suçundan dolayı Tavas ilçe müftüsü hakkında ceza verilmiştir.

Din görevlileri toplumun önderi yol göstereni, peygamber mesleğinin varisleridir. Hiçbir devlet görevlisinin bulunmadığı mezralardan metropol şehirlere kadar halkımıza din hizmeti sunmak için çabalayan din görevlilerimize yönelik gerek sosyal medya gerekse basın yayın organlarında yer alan saldırı dili bizleri üzerken bir de kurum amirleri tarafından hakaret ve saldırıya uğramaları kesinlikle kabul edilemez.

Makamı ve mevkisi her ne olursa olsun bir Müftü, bir din görevlisine küfür ve hakaret edemez. Diyanet-Sen ailesi olarak haksızlık yapan kişinin makamına, mevkisine bakmadan her türlü adaletsizliğin ve haksızlığın karşısında olduğumuzun bilinmesini isteriz. Din görevlilerimiz sahipsiz değildir. Hangi makam ve mevkiden gelirse gelsin din görevlilerimize yapılan haksızlıklar karşısında susmayacağız. Hukuki çerçevede din görevlilerimizin hakkını savunmaya, onların yanında olmaya devam edeceğimizden kimsenin kuşkusu olmasın.

SENDİKA BÜLTENİ

SENDİKA HABERLERİ SAYFASINI
YORUMUNUZU YAZIN ...
Farklı olanı seçin:
# # # # # #
İmam
Müftüye iftira atan bu sendikayı bırakıp başka sendikaya geçeceğim. Araştırmadan yargılayan sendikayla işimiz olmaz
SON EKLENEN HABERLER