SON HABERLER

O İŞÇİLERE BİRİNCİ YIL% 12 İKİNCİ YIL% 9 ORANINDA ZAM

HİZMET-İŞ Sendikası ile Altındağ Belediyesi arasında Toplu İş sözleşmesi imzalandı.
13 Ağustos 2020 17:57

İki yıl geçerli olan sözleşme töreni Ulucanlar Kültür ve Sanat Merkezi’nde gerçekleşti, törene HAK-İŞ ve HİZMET-İŞ Genel Başkan Vekili Öz’ün yanı sıra, Altındağ Belediye Başkanı Asım Balcı, Ankara 2 No’lu Şube Başkanı Recep Dere, Altındağ Belediyesi Başkan Yardımcısı Önder Beker, iş yeri sendika temsilcileri ve üyeler katıldı.

HİZMET-İŞ Genel Başkan Vekili . Hüseyin Öz yaptığı açıklamada:

İmzalanan toplu iş sözleşmesinin üyelerimize, Altındağ Belediyesi’ne ve Sendikamıza hayırlar getirmesini temenni ediyorum  “İçinde bulunduğumuz pandemi döneminde imzaladığımız bu toplu iş sözleşmesi, Türkiye ortalamasının üzerinde ücretlerin olduğu bir sözleşme. Belediye Başkanımız Asım Balcı ve ekibine emekçilerimize böyle bir dönemde bu ücretleri ve sosyal hakları verdiği için teşekkür ediyorum. Altındağlı hemşerilerimize hizmet götürmek için gece gündüz çalışan emekçileri sevindiren bir sözleşme. Cenab-ı Allah pandemi sürecinden çıkmayı ve bugüne kadar olduğu gibi bundan sonra da huzurla çalışmayı ve rızkınızı helalinden kazanmayı ve yemeyi nasip etsin. Sözleşmemiz hayırlı uğurlu olsun” dedi.

Altındağ Belediye Başkanı Asım Balcı, ''Elimizdeki imkanlar dahilindeki en iyi ücretleri verdik''

 Güzel ve anlamlı bir günde olduklarını hatırlatan Altındağ Belediye Başkanı Asım Balcı, “Gönlümüzden geçen emekçi kardeşlerimize daha fazlasını vermektir. İçinde bulunduğumuz pandemi süreci tüm dünyayı olduğu gibi bizleri de hem sağlık hem de ekonomik olarak da etkiledi. İnşallah sağlıklı günlerde daha iyi şartlarda daha iyi sözleşmeleri imzalarız. Elimizdeki imkanlar dahilindeki en iyi ücretleri verdik” diye konuştu.

Toplu iş sözleşmesi imza töreninde konuşan Ankara 2 No’lu Şube Başkanı  Recep Dere ise, imzalanan toplu iş sözleşmesi neticesinde üyelerimizin ücretlerine, birinci yıl% 12 ikinci yıl% 9 oranında zam yapıldığını ayrıca diğer sosyal haklarda, yemek ücretlerinde de artışlar olduğunu kaydetti.

SENDİKA BÜLTENİ

SENDİKA HABERLERİ SAYFASINI
YORUMUNUZU YAZIN ...
Farklı olanı seçin:
# # # # # #