SON EKLENENLER

Öner: Sorunları çözen de çözecek olan da Eğitim-Bir-Sen’dir.

Eğitim-Bir-Sen İstanbul 4 Nolu Şube  genişletilmiş Şube divanı, teşkilatlanmadan sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Mesut Öner,  İstanbul 2 Nolu Şube Başkanı Mahmut Akay, Şube Başkanı Bilal Duran, Şube Yöneticileri, İlçe Başkanları, İlçe Yönetim Kurulları, Kadın Komisyonu, Denetleme ve Disiplin Kurulları, Yönetici okulu komisyonu katılımı ile gerçekleştirildi.
14 Eylül 2023 16:29

Eğitim ve eğitim çalışanlarının sorunlarının ve çözüm önerilerinin görüşüldüğü, 7. Dönem Toplu Sözleşme sürecinin sonuç ve ayrıntılarının değerlendirildiği, yeni eğitim-öğretim yılında yapılması tasarlanan çalışmalara ilişkin istişarelerin yapıldığı toplantıda konuşan Genel Başkan Yardımcısı Mesut Öner, “Bugüne kadar elde ettiğimiz kazanımların tümünde de bu gerçeklik üzerinden hareket ettik. Çalışma hayatına ilişkin birçok sorunun çözülmesinde, kazanım hanesine yazılmasında yerimiz, terimiz ve imzamız var” dedi.

Maaş artışı olarak elde edilen hakların çok önemli olduğunu kaydeden Öner, sözlerini şöyle sürdürdü: “En az bunun kadar önemli bir başka husus, hizmet kollarında elde edilen mali, sosyal ve kültürel haklardır. Maddi kazanımların yanı sıra, çalışma şartlarının ve imkânlarının iyileştirilmesi, toplumsal barış, düzen ve verimlilikle birlikte devlet mekanizmasının daha sağlıklı işlemesi de çok önemli ve gereklidir. Genel maaş artış oranlarında anlaşmanın sağlanamadığı 7. Dönem Toplu Sözleşme’de, 40 kazanımla eğitim çalışanlarının hayat ve çalışma standartlarının daha da yükselmesine bir kez daha katkıda bulunduk.”

Sorunları çözen de çözecek olan da Eğitim-Bir-Sen’dir. Kazanımları değersizleştirmeye çalışanlara, alanı algı ile kirletenlere, emeği yok sayanlara izin veremeyeceklerini dile getiren Öner, #İyiKiEğitimBirSenVar mottosunu hissettirmek gayretinde olduklarını dile getirdi.

 

SENDİKA BÜLTENİ

SENDİKA HABERLERİ SAYFASINI
YORUMUNUZU YAZIN ...
Farklı olanı seçin:
# # # # # #
SON EKLENEN HABERLER