SON EKLENENLER

Talat Yavuz, Yerel Seçimleri Yorumladı!

Eğitim-Bir-Sen Genel Sekreteri Talat Yavuz Yerel Seçimlerin ardından yaptığı değerlendirmede ''Değiştim diyerek yeni yüzleri ile sahne alanların samimiyetini zaman gösterecektir, ancak bize, sendika ve sivil toplum kuruluşlarına düşen görev, kontrol ve denetimi elden bırakmamak olacaktır. Özallı yıllardan sonra Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın büyük mücadelesi, gayreti, cesareti ve gerçekten sivil olan sendika, dernek ve vakıfların katkılarıyla, uzun yıllar emek vererek gerçekleştirdiğimiz değişimin bundan sonraki serüvenini, onlardaki samimiyet değil yine biz belirleyeceğiz.'' dedi.
02 Nisan 2024 16:57

YAVUZ değerlendirmesinde şu ifadelere yer verdi:

***SEÇİMİN ARDINDAN***

Ezilen, zulme uğrayan, hakları elinden alınan geniş kesimler için zulmü yapanlarda gözlenen zihniyet değişimi, eğer samimilerse, uzun vadede seçim sonuçları kadar önemlidir. Ülkemizde kurucu unsur olmakla övünen parti, uzun yıllar zulmün sembolü olmuş ve milletin hafızasına bu yönü ile kazınmıştır. Bu parti, seçimler demokratik kurallar içinde yapılmaya başlandığı günden beri toplumdan destek bulamadığını görmüş ve değişimi tartışmaya başlamıştır.

Zulmün sembolü parti ve zihniyeti, değişimi kendiliğinden gündemine almış değildir. Seçimler gelir geçer, birileri kazanır birileri kaybeder, ancak uzun vadede kazananlar değişimi talep eden, yön veren, inisiyatifi elinde bulunduran ve her zaman hakkı, adaleti ve vicdanı savunanlar olur.

Değiştim diyerek yeni yüzleri ile sahne alanların samimiyetini zaman gösterecektir, ancak bize, sendika ve sivil toplum kuruluşlarına düşen görev, kontrol ve denetimi elden bırakmamak olacaktır. Özallı yıllardan sonra Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın büyük mücadelesi, gayreti, cesareti ve gerçekten sivil olan sendika, dernek ve vakıfların katkılarıyla, uzun yıllar emek vererek gerçekleştirdiğimiz değişimin bundan sonraki serüvenini, onlardaki samimiyet değil yine biz belirleyeceğiz.

SENDİKA BÜLTENİ

SENDİKA HABERLERİ SAYFASINI
YORUMUNUZU YAZIN ...
Farklı olanı seçin:
# # # # # #
SON EKLENEN HABERLER