SON EKLENENLER

TES, Ek Ders Ücretlerinin Artırımlı Ödenmesini Talep Etti.

Türk Eğitim-Sen ; halk eğitim merkezlerinde görev alan yönetici, öğretmen ve usta öğreticilere ek ders ücretlerinin artırımlı olarak ödenmesi hususunda, gerekli işlemlerin yapılması için, MEB’e talepte bulundu.
29 Mayıs 2024 16:21

Özel eğitim ihtiyacı olan bireylerin eğitime devamını sağlamak, yeteneklerini üst seviyeye çıkarmak ve topluma uyumlarını sağlamak, temel öz bakım becerilerini, bağımsız yaşam ve mesleki becerilerini geliştirmek amacıyla yaygın eğitim kurs programı hazırlanmıştır. Bu kapsamda oluşturulan halk eğitim merkezlerinde görev yapan öğretmenlere artırımlı ek ders ücreti ödenmediği yönünde sendikamıza bilgiler gelmektedir. Halk eğitim merkezlerinde görev alan öğretmenlere, hak kazandıkları ek ders ücretlerinin artırımlı ödenmemesi Anayasa’nın eşitlik ilkesine ve hakkaniyete aykırıdır.

Türk Eğitim-Sen; hak kaybı ve mağduriyet yaşanmaması için, bu kapsamında oluşturulan halk eğitim merkezlerinde görev alan yönetici, öğretmen ve usta öğreticilere hak kazandıkları ek ders ücretlerinin artırımlı olarak ödenmesi hususunda, gerekli işlemlerin yapılması için, MEB’e talepte bulundu.

İlgili Yazımız İçin Tıklayınız

SENDİKA BÜLTENİ

SENDİKA HABERLERİ SAYFASINI
YORUMUNUZU YAZIN ...
Farklı olanı seçin:
# # # # # #
SON EKLENEN HABERLER