SON EKLENENLER

YALÇIN: Hukuksuz Her Eylemin Karşısındayız

Memur-Sen Genel Başkanı Ali Yalçın, AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Yerel Yönetimler Başkanı Yusuf Ziya Yılmaz’ı ziyaret etti. Ziyarette yerel yönetimler ve sendikal faaliyetler ele alındı.
20 Nisan 2024 18:27

AK Parti Genel Merkezi’nde gerçekleştirilen ziyarete Genel Başkan Yalçın ve Yılmaz’ın yanı sıra Memur-Sen Genel Başkan Yardımcısı ve Bem-Bir-Sen Genel Başkanı Levent Uslu katıldı. Görüşmede 31 Mart yerel seçimlerinin ülkemiz ve milletimiz adına hayırlı olmasını dileyen Yalçın, “Milletimizin kararına ve tercihine her zaman saygı duyduk. Bundan sonra asıl olan hizmet etmektir. Önümüzde seçimsiz uzun bir süre var. Bu süre bir fırsat olarak görülmeli ve Türkiye Yüzyılı hedeflerimiz kapsamında çalışmalarımıza hız vermeliyiz. Memur-Sen teşkilatı olarak bizler de ülkemiz ve milletimizin bekası için dün aldığımız sorumluluktan daha fazlasını almaya hazırız” ifadelerini kullandı.

Bir önceki dönem gerçekleşen yerel seçimlerden sonra özellikle HDP ve CHP’li belediyelerce Memur-Sen üyelerine yapılan baskılara da değinen Ali Yalçın, “Memur-Sen olarak, belediyelerde çalışan emekçi kardeşlerimize yapılan tüm baskı ve zorlamalara rağmen her zaman yanlarında olduk. Bundan sonraki süreçte de böyle adaletsiz ve hukuksuz yapılan her eylemin karşısında dimdik durmaya devam edeceğiz” dedi.

Yılmaz: Hizmet etmeye devam edeceğiz

Yusuf Ziya Yılmaz ise gerçekleştirilen ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getirerek “Gerek kamu görevlilerimiz gerekse belediye çalışanlarımız özelinde bizlere iletilen ne sorun varsa çözmek için elimizden çabayı gösteriyoruz. AK Parti olarak Memur-Sen ile birlikte milletimize hizmet ettik ve etmeyi sürdüreceğiz” diye konuştu.

“Tercihlere saygı duyulmalı”

Levent Uslu ise ülkemizde gerçekleştirilen seçimlerde olduğu gibi sendika tercihlerinin de kişinin özgür iradesiyle gerçekleşmesi gerektiğinin altını çizerek, “Kişi sendikal tercihinden dolayı baskı altına alınmamalı, dışlanmamalı, hor görülmemelidir. Memur-Sen olarak bizler örgütlü gücün büyümesinden yana çaba gösterirken aynı zamanda kişilerin özgür iradelerine ve tercihlerine de saygı gösterilmesi taraftarıyız. Bizim gösterdiğimiz hassasiyetin herkesçe gösterilmesi hem ülkemizi hem de ülkemizdeki sendikal alanı ileriye taşıyacaktır” ifadelerine yer verdi.

SENDİKA BÜLTENİ

SENDİKA HABERLERİ SAYFASINI
YORUMUNUZU YAZIN ...
Farklı olanı seçin:
# # # # # #
SON EKLENEN HABERLER