10-11-12 Mayıs İdari İzinde Öğretmenler Uzaktan Ders Yapacak mı?

10-11-12 Mayıs İdari İzinde Öğretmenler Uzaktan Ders Yapacak mı? 10-11-12 Mayısta Öğretmenlere Ek Ders Ücreti Ödenecek mi?
02 Mayıs 2021 16:26

17 günlük tam kapanma sürecinde tüm kamu çalışanları 10-11-12 Mayıs tarihlerinde 2,5 günlük idari izinli sayıldı. Peki idari izinli olunan 10-11-12 Mayıs günlerinde öğretmenler uzaktan eğitim yapacak mı? İdari izin günlerinde öğretmenlere ek ders ödemesi yapılacak mı?

  Tüm kamu çalışanlarının idari izinli sayıldığı 10-11-12 Mayıs İdari İzin Günlerinde Uzaktan Eğitim Dersleri Yapılacak mı? Öğretmn ve idarecilerin ek dersleri ne olacak sorularının cevaplarını sizler için hazırladık 

Toplu sözleşme kazanımlarından biri olan idari izinlerde öğretmen ve idareciler ders görevlerini yerine getirmiş sayılırlar kararı gereğince; 

10 Mayıs Pazartesi TAM GÜN

11 Mayıs Salı TAM GÜN

12 Mayıs Çarşamba YARIM GÜN 

Bu 2,5 gün tüm kamu kurumlarında kamu çalışanları genel idari izinli olduğundan bu günlerde ders yapılmayacaktır.

Tüm öğretmen ve idareciler idari izinli oldukları için üzerlerindeki ders ve yöneticilik görevlerini yapmış sayılacakları için ek derslerini tam alacaklardır.
Ek Dersler hesaplanırken de öncelikle maaş karşılığına bakılacaktır. Ders dışı hazırlık ve planlama/ Kulüp ve sınıf öğretmenliği görevlerinden dolayı ödemelerde ise maaş karşılığına bakmadan ödeme yapılacaktır. 

Sadece 12 Mayıs Çarşamba günü yarım gün olduğu için öğretmenlerin saat 14.00e kadar olan dersleine bakılacak ve ona göre ek ders yazılacaktır. 12 Mayıs tarihinde yöneticiler,, BT öğrertmenleri ile rehber öğrtmenler ise tam ek ders alacaklardır. 

AJANS KAMU

SENDİKA HABERLERİ SAYFASINI
YORUMUNUZU YAZIN ...
Farklı olanı seçin:
# # # # # #