SON EKLENENLER

Her gün yeni bir sendika karşıtı davranış!

TÜRK-İŞ Genel Teşkilatlandırma Sekreteri ve Koop-İş Sendikası Genel Başkanı Eyüp Alemdar, "Anayasamız, yasalar ve ülkemizin imzaladığı uluslararası sözleşmelerle güvence altına alınan sendikal hak ve özgürlükleri engelleyen işverenlerle mücadelemiz kararlılıkla devam edecek." dedi.
18 Eylül 2023 19:23

Alemdar, yaptığı yazılı açıklamada, 16 milyon 413 bin sigortalı işçiden 2 milyon 421 bininin sendikalı olduğunu belirterek, sendikalı işçisi sayısının yüzde 14'ler civarında olduğunu hatırlattı.

VERİM ARTAR

Sendikal hak ve özgürlüklerin yasal güvence altında olmasına rağmen birçok işverenin sendikal örgütlenmeyi engelleyen tutum ve davranışlar sergilediğini aktaran Alemdar, sendikal örgütlenme karşıtı tutum ve davranışların her geçen gün yenisiyle karşılaştıklarını anlattı. Eyüp Alemdar, Koop-İş'in AVM'lerde örgütlendiği iş yerlerinde huzur ve refahın sağlandığını ve işletmelerde verimlilik artışının yaşandığını belirterek, şu ifadeleri kullandı:

'BEDELİNİ ÖDEYECEKLER'

"Milli Eğitim, İçişleri, Adalet bakanlıklarından tüm yargı kurumlarına kadar birçok kamu iş yerinde örgütlü Koop-İş Sendikasını 'yasa dışı oluşum' olarak niteleyenler bunun bedelini yargı önünde ödeyecektir. Sendikamız, Türk Ceza Kanunu'nun 90. maddesi gereğince sendikal örgütlenmeyi kötü niyetle engelleyen işverenden davacı olacaktır. Herkes bilmeli ki Anayasamız, yasalar ve ülkemizin imzaladığı uluslararası sözleşmelerle güvence altına alınan sendikal hak ve özgürlükleri engelleyen işverenlerle mücadelemiz kararlılıkla devam edecek."

AYDINLIK

SENDİKA HABERLERİ SAYFASINI
YORUMUNUZU YAZIN ...
Farklı olanı seçin:
# # # # # #
SON EKLENEN HABERLER